Сьогодні Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про дозвіл руху велосипедистів смугами для руху маршрутних транспортних засобів.

Зазначається, що окремого дорожнього знаку для цього впроваджуватись поки що не буде, це буде передбачено знаком «Дорога зі смугою для руху маршрутних транспортних засобів». Метою рішення є розвиток велосипедної інфраструктури та зменшення травматизму серед велосипедистів. Обґрунтуванням є те, що велосипедистам пересуватися поруч із громадським транспортом менше ризиковано, оскільки громадський транспорт рухається зі швидкістю в середньому 20-30 км/год, а середня швидкість авто в міста складає – 50 км/год.

Нагадаємо, що до цього, рух велосипедистів у смугах для маршрутних транспортних засобів був заборонений правовою колізією чинних Правил дорожнього руху і дозволявся в окремих випадках у якості експерименту з розміщенням відповідних дорожніх знаків та розмітки. Так, до сьогодні в Києві в якості експерименту було впроваджено сумісний рух велосипедистів та громадського транспорту на 20 км смуг. Також зазначимо, що у новому ДСТУ 2587 «Розмітка дорожня» передбачено відповідну горизонтальну розмітку, що позначає спільні смуги для руху велосипедистів та громадського транспорту.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s