З початку 2020 року на вулицях Києва облаштували вже 62 острівці безпеки для підвищення безпеки пішоходів та велосипедистів.

Основною метою створення острівців безпеки є заспокоєння дорожнього руху та зменшення швидкісного режиму в місцях пішохідних переходів та велосипедних переїздів. Згідно ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів» острівці безпеки є обов’язковими до влаштування на нерегульованих пішохідних переходах та велосипедних переїздах. Також влаштування острівців безпеки регулюється нормативними документами: ДСТУ 8751:2017 «Огородження дорожні та напрямні пристрої», ДСТУ 4123:2020 «засоби заспокоєння руху», ГБН В.2.3-37641918-555:2016 «Транспортні розв’язки в одному рівні».

Цьогоріч з велосипедною інфраструктурою було влаштовано декілька різновидів острівців безпеки:

— на вул. Академіка Білецького — притротуарні острівці безпеки, який ще називають «антикишення» покликаний каналізувати рух автомобілів, унеможливити обгін та зміну траєкторії руху. Рух пішоходів та усіх транспортних засобів в місці влаштування притротуарного острівця є максимально передбачуваним та видимим, а пішоходи перетинають проїзну частину за коротший час та відстань;

— на просп. Любомира Гузара та просп. Степана Бандери трикутні напрямні острівці безпеки на виїздах з прилеглих територій та другорядних вулиць. Розміщуються на радіусах заокруглення на вході та примушують до зниження швидкості руху транспортних засобів за рахунок візуального впливу на водія, який в’їжджає під кутом 90° до проїзної частини. Крім того, острівці такої форми дають можливість розмістити у ньому місце очікування для пішоходів та велосипедистів переходу та велопереїзду;

— на вул. Героїв Севастополя — острівці безпеки для пішоходів та велосипедистів, влаштовуються для унеможливлення об’їзду місця переходу пішоходами та переїзду велосипедистами проїзної частини. Острівець безпеки є місцем очікування пішоходів та велосипедистів для переходу та велопереїзду.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Google photo

Для комментария используется ваша учётная запись Google. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s