На вулиці Рейтарська встановлюють пластикові борти порушуючи ПДР, ДБН та ДСТУ.

Сьогодні на вулиці Рейтарська у Шевченківському районі Центр організації дорожнього рухуДепартамент транспортної інфраструктури КМДА встановлюють конструктивні засоби відокремлення велосипедних смуг — пластикові дорожні борти які не передбачені чинною схемою Організації дорожнього руху.

Нагадаємо, що згідно таблиці 5.5 ДБН В.2.3.5-2018 Між велосипедною доріжкою (велосипедною смугою) та вуличними спорудами, в тому числі огорожами має бути розділювальна смуга шириною мінімум 0,25 м. Це робиться для того, щоб велосипедист рухаючись не зачепив випадково елементи огородження.

Також, згідно ПДР та ДСТУ 25872021 — край автомобільної дороги, якщо він межує з елементами огородження та межа встановлення елементів в площину дороги має позначатись суцільною лінією 1.1 на відстані 0,30 м (дві висоти борта).

Тобто згідно чинних вимог — для встановлення конструктивних елементів відокремлення велосипедних смуг необхідна захисна смуга виконана розміткою з обох боків, шириною мінімум 0,5 м.

Наразі працівники Центр організації дорожнього руху без погодженої зміни схеми організації дорожнього руху та виокремлення розділювальної смуги виконують незрозумілу роботу. Бо встановлення в лінію розмітки 1.1 шириною 0,15 м — краде у велосипедистів 0,25 м габариту безпеки руху, звужуючи велосипедну смугу у 1,25 м шириною.

Нагадаємо, на вулиці Рейтарська впроваджена схема ОДР з велосипедною смугою без захисної смуги у 2019 році. Пропозиції Сектор розвитку веломережі Департаменту транспортної інфраструктури КМДА щодо конструктивно відокремлених велосипедних смуг, була підтримана фахівцями ДП «ДерждорНДІ»ДерждорНДІ» та внесена до зміни №1 ДБН В.2.3-5:2018 «Вулиці та дороги населених пунктів», які наразі готуються до введення в дію. Практика встановлення гумових або пластикових бортів для захисту велосипедних смуг від паркування авто, вперше в Україні реалізована саме в Києві у 2021 році, за проєктами Сектор розвитку веломережі на вул. Рейтарська та вул. Басейна.

Добавить комментарий

Заполните поля или щелкните по значку, чтобы оставить свой комментарий:

Логотип WordPress.com

Для комментария используется ваша учётная запись WordPress.com. Выход /  Изменить )

Фотография Twitter

Для комментария используется ваша учётная запись Twitter. Выход /  Изменить )

Фотография Facebook

Для комментария используется ваша учётная запись Facebook. Выход /  Изменить )

Connecting to %s